Erdemtaş Makine Prometeon’ un Çözüm Ortağı Oldu.

ESO Group çatısı altında bulunan Erdemtaş Makine ve ESO Endüstriyel Otomasyon, makinelerin tamamı ile ilgili yapılacak tüm işleri “Anahtar Teslimi” olarak üstlendi.

Pirelli marka kamyon, otobüs, tarım ve OTR lastiklerinin lisanslı üreticisi Prometeon Lastik Grubu, Türkiye’deki üretim kapasitesini  % 75 arttırmak için yatırım yapma kararı aldı. 2017-2020 yılları arasında gerçekleşecek bu yatırım ile ilgili yapılan sözleşmede ESO Group makinalarla ilgili elektrik, mekanik, borulama, demontaj, montaj, tüm transfer işlemleri ve depolama tarafının yükleniciliğini anahtar teslimi kapsamında üstlendi.

 Erdemtaş Makine kurulduğu günden bugüne sahip olduğu hizmet kalitesini ve süreçlerdeki bilgi birikimini bir adım daha ileriye taşıdı. Bu dev proje çerçevesinde Şirket, proseslerdeki üretim hatlarının, muhtelif makinelerin, elektrik hatlarının ve boru sistemlerinin demontajını yaparak Pirelli’nin Kocaeli’nde bulunan fabrikasına transferini gerçekleştirdi.  Erdemtaş Makine anahtar teslim fabrika montaj- demontaj hizmetinin kapsamını geliştirerek ilk defa paketleme ve lojistik tarafında da Pirelli’ nin çözüm ortağı oldu. Montajın gerçekleştirileceği üretim hatları ve makineler, Erdemtaş Makine’ nin kendisine ait vinç, kamyon, forklift ve platformları tarafından taşınarak Pirelli’ nin İzmit’te bulunan fabrika sahasına getirildi. Anahtar Teslimi Fabrika Montajı konusunda kusursuz hizmet kalitesine ve eşine az rastlanır deneyime sahip Erdemtaş Makine, boru sistemlerini ve elektrik tesisatını tamamladıktan sonra devreye alınacak olan üretim hatları ve makineleri çalışır vaziyette Pirelli’ ye teslim edecek.

Erdemtaş Makine kurulduğu günden bugüne sahip olduğu hizmet kalitesini ve süreçlerdeki bilgi birikimini bir adım daha ileriye taşıdı. Bu dev proje çerçevesinde Şirket, proseslerdeki üretim hatlarının, muhtelif makinelerin, elektrik hatlarının ve boru sistemlerinin demontajını yaparak Pirelli’nin Kocaeli’nde bulunan fabrikasına transferini gerçekleştirdi.  ESO Endüstriyel Otomasyon anahtar teslim fabrika montaj- demontaj hizmetinin kapsamını geliştirerek ilk defa paketleme ve lojistik tarafında da Pirelli’ nin çözüm ortağı oldu. Montajın gerçekleştirileceği üretim hatları ve makineler, Erdemtaş Makine’ nin kendisine ait vinç, kamyon, forklift ve platformları tarafından taşınarak Pirelli’ nin İzmit’te bulunan fabrika sahasına getirildi. Anahtar Teslimi Fabrika Montajı konusunda kusursuz hizmet kalitesine ve eşine az rastlanır deneyime sahip Erdemtaş Makine, boru sistemlerini ve elektrik tesisatını tamamladıktan sonra devreye alınacak olan üretim hatları ve makineleri çalışır vaziyette Pirelli’ ye teslim edecek.

Müşteri memnuniyeti odaklı yaklaşımı ile hareket eden Erdemtaş Makine, ESO Endüstriyel Otomasyon ile birlikte ESO Group üyesi. Çok güçlü bir sinerji ile kurulan ESO Group Türkiye’ de lastik sektöründe anahtar teslimi fabrika montajı ve bunun için gerekli makine üretimi, proses otomasyonu ve montaj konularında ilk ve tek iş modeline sahip. Bu model ile müşteriler tüm süreç için tek bir şirketle iletişim halinde olup, çözüme çok daha hızlı ve çok daha az maliyetle ulaşıyorlar.

Erdemtaş Makine, daha önce de Pirelli’ nin Rusya, Romanya, Mısır ve İtalya fabrikalarının da montaj-demontaj projelerinde çözüm ortağı olmuştu. Şirket ayrıca Sumitomo Rubber Ako’ nun Çankırı Fabrikasının ve Bridgestone’nun Aksaray’ da bulunan Brisa Fabrikası’ nın da anahtar teslimi fabrika montajlarını gerçekleştirmişti.