Erdemtaş Makine

HAKKIMIZDA

ESO Group bünyesinde bulunan Erdemtaş Makine, 2007 yılında Kocaeli’nde lastik ve kauçuk endüstrisine yönelik makina ve yedek parça imalatı odaklı kurulmuş olup alanında Türkiye’nin önde gelen kurumlarındandır.  

Erdemtaş Makine, makine mühendisliği konusunda uzmanlaşmış, ardından istikrarlı bir büyüme kaydederek ESO Group çatısı altında bulunan kardeş şirketi ESO Endüstriyel Otomasyon ile birlikte anahtar teslim imalat makineleri üretimine başlamıştır. Şirket bünyesinde bulunan yüksek mühendislerden oluşan ekibi ile üretim hattı montajı, makine bakımı, onarımı, revizyonu ve montajı hizmetlerinin yanı sıra teçhizat imalatı, ihtiyaca yönelik olarak makinenin projelendirmesi,  araştırma ve geliştirme paralelinde tasarımının yapılması, imalatı, sahada devreye alınması ve satış sonrası servis hizmetlerinin sağlanması konularında çalışmaktadır. Erdemtaş Makine müşteri memnuniyeti odaklı yaklaşımı ve “Sonuca ulaşmak İçin ya bir yol buluruz ya da bir yol yaparız” mottosu ile tüm süreçlerde gerek iş gücü gerekse malzeme kalitesinden ödün vermeden hızlı bir şekilde 1. Sınıf çözümler üretmekte teslimatlarını zamanında yapmaktadır.    

Erdemtaş Makine, anahtar teslimi fabrika montaj projelerinde kardeş şirketi ESO Endüstriyel Otomasyon ile birlikte ESO Group çatısı altında çalışmaktadır. Makine tasarımı, üretimi ve sistemin mekanik kurulumunu Erdemtaş Makine gerçekleştirirken ESO Endüstriyel Otomasyon sistemin otomasyon kurulumunu, elektrik kablolamasını, pano üretimini yapmaktadır. Sistem şirketin kendisine ait makine, vinç ve platformlar ile sahada montaj işlemleri tamamlanıp devreye alındıktan sonra müşteriye teslim edilmektedir. Eso Group çatısı altında kurulan bu güçlü ve özel sinerji ile anahtar teslimi fabrika montaj proseslerinde proje sahipleri tek bir muhatap firma ile tüm süreci zamanında tamamlayabilmekte, kaliteli ürün ve hizmet almakta, maliyetlerden tasarruf edebilmektedir. 

Köklü bir bilgi birikimi ve deneyimi ile gelişimini hızlandıran Erdemtaş Makine, Çözüm Ortağı yaklaşımı ile yalnızca Türkiye pazarında değil, aynı zamanda Afrika ve Avrupa kıtası ülkelerinde de çeşitli projelere imza atmıştır. Şirket ivme kazanan yurtdışı açılımlarının devamı için var gücüyle çalışmaktadır. 

Doğu ve batının köprü kurduğu kilit bir konumda yer alan Erdemtaş Makine, alanının kararlı öncülerinden biri olarak müşteri memnuniyeti, kalite, güvenlik ve çevre meselelerini önemseyerek çalışmalarını sürdürürken güçlü misyonu, vizyonu ve koruduğu değerleriyle her alanda en iyi sonuçları sunmayı sürdürecektir. 

Misyonumuz

Müşteri odaklı bir şirket olarak hedefimiz, yasalara bağlı olarak üstün kalitedeki kusursuz ürün ve hizmetlerimizle kendimizi sürekli gelişime adamaktır. Projelerin en az maliyetle zamanında teslimini ve bu süreçte çevre, iş sağlığı ve güvenliği konularını önemsiyoruz. Misyonumuzla birlikte çalışanlarımız, toplumumuz ve paydaşlarımıza olumlu katkılarda bulunmayı hedefliyoruz. 

Vizyonumuz

Teknolojisini ve yetkinliklerini sürekli geliştirerek yarattığı farklılık ve kalite ile müşterilerimizin çözüm ortağı olarak maksimum memnuniyetlerini sağlamaktır.

Tarihçe

Erdemtaş Makine 2007 yılında lastik ve kauçuk endüstrilerine yönelik imalat makineleri ve yedek parça üretimi konularında müşterilerinin çözüm ortağı olmak amacıyla Kocaeli’nin İzmit İlçesinde kurulmuştur. 

Erdemtaş Makine, ESO Endüstriyel Otomasyon markasıyla endüstriyel otomasyon tarafı 2005 yılında hayata geçirilen ESO Group’un 2. şirketidir. Kurucusunun lastik sektöründe kazandığı 35 yılı aşkın deneyimini ağırlıklı olarak yine lastik sektörüyle buluşturan ESO Endüstriyel Otomasyon 2007 yılında Erdemtaş Makine’nin kurulması ile birlikte otomasyon, elektrik, mekanik ve montaj içeren çözümleri ESO Group çatısı altında toplamıştır. Bu önemli kilometre taşı mekanik çalışmalar ile elektrik ve otomasyon sistemlerinin kurulumunu bir bütün olarak ele aldığı için anahtar teslim çözüm oluşturma açısından ülkemizde ilk ve tek iş modeli olmuş ve firmaya büyük bir rekabet avantajı sağlamıştır.  

Erdemtaş Makine, bünyesine elektrik, elektronik ve makine mühendislerinden oluşturulan tasarım ve araştırma geliştirme ekibini de katmış, 1600 m² büyüklüğünde bir alana yayılan yeni üretim tesisi kurulumunu gerçekleştirmiştir. Müşterilerinin gereksinimlerini doğru analiz ederek projeye döküp, tasarımını ve üretimini yapabilme ve sistemi devreye alabilme yeteneğine sahip mühendis ekibi gerçekleştirdiği projeler ile firmanın müşteri memnuniyeti odaklı yaklaşımını hayata geçirmektedir. 

Erdemtaş Makine 2010 yılında İSO 9001 Kalite Yönetim Sistemi belgesine ve Avrupa Standartlarında üretim yapıldığını kanıtlayan CE belgesine layık görülmüştür. 

Yurtiçinde önemli başarılara imza atan Erdemtaş Makine, aynı yıllarda yurtdışında bulunan global lastik markaların fabrikalarının demontajını yaparak Türkiye’ de kurulumunu ve devreye alma işlemlerini kusursuz bir şekilde gerçekleştirerek yurtdışı açılımını başlatmıştır. 

Bu süreçte önemli referanslar edinen Erdemtaş Makine’nin, ESO Endüstriyel Otomasyon ile birlikte 2014 yılında Türkiye’ de yatırım kararı alan dev bir Japon Lastik markasının anahtar teslim fabrika montajını gerçekleştirmesi yine önemli diğer bir kilometre taşı olmuş, firmaya anahtar teslimi fabrika montajı kulvarının açılmasını sağlamıştır. İç Anadolu’ da devam etmekte olan anahtar teslim projelerini hayata geçiren ekipler için Aksaray, Çankırı ve Kırşehir illerinde yerleşik düzen yaşam alanları oluşturulmuştur. 

Gücünü müşteri memnuniyeti odaklı yaklaşımından alan Erdemtaş Makine hızlı ancak temkinli adımlar atarak 2016 yılında Türkiye’ de yatırımı bulunan bir lastik markasının farklı bir lokasyonda yapmakta olduğu fabrika projesine dahil olmuştur.  

Erdemtaş Makine yurtdışı açılımına Türkiye’ de faaliyet gösteren bir markanın fabrikasının komple sökülüp Türkiye’ ye montajı projesi ile devam ederken kendi içinde gelişimini de kurumsallaşma süreci ile devam ettirmektedir. 

Belgelerimiz

Kalite Politikamız

Erdemtaş Makine, araç lastiği imalat makineleri üretimi konusunda Türkiye’ nin önde gelen kurumlarındandır. Şirket; makine imalatı, teçhizat imalatı, anahtar teslimi makine ve üretim hattı montajı, makine bakım ve revizyonları ve anahtar teslimi fabrika montajı konularında çalışmaktadır. Erdemtaş Makine, faaliyetlerini sürdürürken aşağıda bulunan maddeleri Kalite Politikası olarak benimsemektedir.  

 • Projelerin tüm süreçlerinde müşterilerin ihtiyaç ve beklentilerini tam olarak karşılayarak güvenilir ve aranılan bir firma olmak
 • Çözüm Ortağı prensibi ile çalışarak müşterilerinin koşulsuz memnuniyetini sağlamak 
 • Maliyetleri düşürmek ve kaliteyi sürekli arttırmak için teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek uygulamak 
 • Başlanan her projeyi, en üst düzey tekniklerle ve teknolojilerle projesine tam uyumlu, istenen kalitede ve bütçe sınırları içinde eksiksiz tamamlayarak zamanında teslimat yapmak 
 • En uygun, en doğru ve en ekonomik çözümleri en hızlı biçimde üreterek daha sonra ortaya çıkabilecek uygunsuzlukların önüne geçmek 
 • Sınıf ürün ve hizmet kalitesi çerçevesinde güvenilirliği yüksek ürünler üretilmesini sağlamak 
 • Tüm çalışanların daha yetkin ve yeteneklerini en üst seviyede kullanabilen kişiler haline gelmeleri için kalite bilincini oluşturmak ve ekip çalışmasına önem vererek kalite düzeyini sürekli yükseltmek 
 • Çevre, İş Sağlığı ve Güvenliği ile ilgili yasal ve diğer gerekliliklere, değişen şartlara uyum göstermek 
 • ISO 9001 şartlarına ve yasalara uygun çalışmak 

Çevre, İş Sağlığı ve Güvenliği Politikamız

Erdemtaş Makine faaliyetlerini çevre duyarlılığı ile çalışanların sağlık ve güvenliğini ilke edinerek gerçekleştirmektedir. Bu amaç doğrultusunda aşağıdaki temel unsurları taahhüt etmektedir: 

 • Çevre, İş Sağlığı ve Güvenliği ile ilgili yasal kanun ve yönetmeliklere uymak 
 • Sürekli gelişmeyi temel alarak, enerji ve doğal kaynakların etkin bir şekilde kullanımını sağlamak ve kirlilik kaynaklarını önleyecek sistemler geliştirmek, atıkların minimum seviyeye indirmek, geri dönüşümü sağlamak, geri dönüşümü olmayan atıkların bertaraf edilmesi için gerekli tedbirleri almak. 
 • Çalışanların her türlü iş kazaları ve meslek hastalıklarından korunmaları için gerekli tüm önlemleri almak, 
 • Çevre, İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemlerinin etkin bir şekilde uygulanmasını sağlamak ve bilincin geliştirilmesi amacıyla çalışanları eğitmek 
 • İşletmede iş kazası ve meslek hastalığı doğurabilecek etkenleri önceden tespit etmek, önlemler almak ve ortadan kaldırmak.